İstanbul,
28
Eylül
2023
|
14:49
Europe/Istanbul

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nden Mercedes-Benz Türk’e Platin Ödül

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, otomotivde 2022 yılının en çok ihracat gerçekleştiren firmalarını ödüllendirdi. Mercedes-Benz Türk, en fazla ihracat yapan
 108 firma arasında 6’ncı sırada yer alarak Platin Ödül’ün sahibi oldu.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ‘İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde Türkiye ekonomisinin lider sektörü olan otomotivde 2022 yılının en çok ihracat gerçekleştiren firmaları ödüllendirildi. Mercedes-Benz Türk, listede 6’ncı sırada yer aldı. Divan Kuruçeşme’de düzenlenen ödül töreninde en fazla ihracat yapan ilk 108 firmanın temsilcilerine Platin, Altın, Gümüş ve Bronz kategorilerinde olmak üzere ödülleri takdim edildi. Mercedes-Benz Türk, listenin ilk 8 sırasındaki şirketlerin yer aldığı Platin kategorisinde ödülün sahibi oldu. Gecede Mercedes-Benz Türk’ü temsilen, Gümrük Dış Ticaret Grup Müdürü Nicoleta İskeçeli ödülü aldı. 

“2023 yılında da ülkemize değer katmaya devam edeceğiz”

Törende konuşan Nicoleta İskeçeli şunları söyledi: “Ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü olarak 56 yılı aşkın süredir otomotiv endüstrisinin en önemli oyuncularından biriyiz. 2022 yılında üretim ve ihracatımızla ülke ekonomimize katkımızı sürdürdük. 2023 yılında da ihracat getirimiz ve sağladığımız istihdam imkânlarıyla ülkemize değer katmaya devam edeceğiz. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin bu değerli ödülünü almak bizim için büyük gurur kaynağı.”