Istanbul,
24
Aralık
2014
|
01:00
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Vito

  • Mercedes-Benz Vito farklı kullanım alanlarına hitap eden geniş ürün yelpazesi ile hem iş hem aile kullanımına uygun olması ile dikkat çekiyor.
  • Geliştirilen motor ve şanzımanları ile Mercedes-Benz Vito, 6,3 lt’ye varan yakıt tüketimi ile kendi segmentinin en ekonomik aracı ünvanını hak ediyor.

Mercedes-Benz Vito Tourer, düşük yakıt ekonomisi, yüksek kalite standartları ve farklı kullanım alanlarına hitap eden geniş ürün yelpazesi ile kendi segmentinin en iddialı markası konumunda bulunuyor. Arttırılan güvenlik donanımları, geliştirilen motor ve şanzımanları ile dikkat çeken Vito Tourer, düşürülen emisyon değerleri ve 100 km’de 6,3 lt’ye varan karma yakıt tüketimi ile ekonomiktir.

Mercedes-Benz Vito Tourer önden çekiş ve arkadan itiş olmak üzere kullanım alanlarına uygun şekilde müşterilerin seçme fırsatının olacağı iki farklı seçenekle her türlü ihtiyaca uygun olarak tasarlanmıştır.

Aracın yük durumunu hesap ederek savrulmasını önleyen “9. nesil ADAPTIVE ESP®, frenleme sırasında aracın tekerleklerinin kilitlenmesini önleyen ABS, aracın patinaj yapmasını engelleyen ASR, acil durumlarda fren kuvvetini artıran BAS, frenleme esnasında tekerleklere eşit fren basıncı uygulayan EBD, Yokuşta Kalkış Desteği” gibi önemli güvenlik donanımları aracın güvenlik seviyesini maksimuma taşıyor.

Tüm bunların yanında “Rüzgâr Savrulma Asistanı, Yorgunluk Asistanı, Çarpışma Önleme Asistanı, Aktif Park Asistanı ve Geri Görüş Kamerası, Kör Nokta Asistanı, Şerit Takip Asistanı, LED Akıllı Aydınlatma Sistemi” ise segmentinin güvenlik standartlarını yükselten diğer özellikler arasında yer alıyor.

Mercedes-Benz Vito, tüm bu donanımlar ile sınıfının en güvenli aracı olma özelliğini taşıyor.

Vito Tourer Base, Base Plus ve Vito Mixto, Kombi, Panelvan araçlarında 111 CDI motor tipi standart olarak sunuluyor.

Vito 111 CDI (84 kW/114 Bg).

1,6 lt hacimli motor tipi, 114 Bg motor gücüne sahip olup 270 Nm tork üretiyor. Ayrıca önden çekişli, 1,6 lt motora sahip araçlarda 6 ileri manuel şanzıman da standart olarak sunuluyor.

Vito Tourer Pro ve Pro Base aracında 114 CDI, Pro Plus aracında 116 CDI ve Vito Select ve Select Plus aracında 119 CDI motor tipi standart olarak sunuluyor.

Yine Mixto ve Kombi araçlarında da yüksek motor gücü beklentisine cevap verebilmek için 114 CDI motor tipi opsiyonel olarak sunuluyor.

  • Vito 114 CDI (100 kW/136 Bg)
  • Vito 116 CDI (120kW/163 Bg )
  • Vito 119 CDI (140 kW/190 Bg)

Arkadan itişli, 4 silindirli 2.143 cm³ hacimli motorlu araçlar ise, 136,163 ve190 Bg olmak üzere 3 farklı güç kademesi ile sunuluyor. 163 ve 190 Bg motor gücüne sahip araçlarda standart olarak sunulan 7 ileri 7G-Tronic Plus 7 ileri otomatik şanzıman, yumuşak ve seri vites geçişleri sunarken; Eco Start/Stop özelliği ile ekonomiklik de sağlıyor.