Istanbul,
13
Haziran
2019
|
12:04
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle büyülü bir gece

Bach, Vivaldi ve Handel Aya İrini’ye konuk oldu

· Mercedes-Benz Türk, 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında bu yıl Şef Florian Helgath yönetimindeki Berlin Erken Dönem Müziği Akademisi ve Berlin RIAS Oda Korosu’nun birlikte verdiği “Vokal Barok Hazineler” konserine destek oldu.

· Barok dönemi bestecilerinden Bach, Vivaldi ve Handel’in müzikleri, 1600 yıllık Aya İrini Müzesi’nin büyülü atmosferinde dinleyicilerle buluştu.

Vokal Barok Hazineler: Bach & Vivaldi & Handel konseri, 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, 12 Haziran Çarşamba akşamı Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşti. Berlin Erken Dönem Müziği Akademisi ve Berlin RIAS Oda Korosu’nun Bach, Handel ve Vivaldi’nin eserlerini icra ettiği konser, İstanbul Müzik Festivali’ni 32 yıldır destekleyen Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle müzikseverlerle buluştu.

Şükrü Bekdikhan: “Desteğimiz 30 yılı aşkın süredir kesintisiz devam ediyor “

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, kültür ve sanatı, bir ülkenin gelişmesinin temel taşlarından biri olarak gördüğünü belirterek, Kültür mirasımızı ve sanatçıları destekleyecek iş birlikleri yapmanın ülkemiz geleceği için önemli adımların başında geldiğini biliyoruz. Bu bilinçle, 30 yılı aşkın süredir kesintisiz devam eden desteğimizle, kentin en özel sanat etkinliklerinden biri olan İstanbul Müzik Festivali’nin 'En Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsorları' arasında yer alıyor ve bu paye ile anılmaktan onur duyuyoruz. Devam eden desteklerle bu bağın daha da güçleneceğine ve Türkiye’nin dünyanın en önemli kültürel merkezleri arasındaki yerini pekiştireceğine inanıyoruz." dedi.

Berlin Erken Dönem Müziği Akademisi ve RIAS Oda Korosu

30 yıldan uzun zamandır Berlin Konzerthaus’ta kendi konser serisine sahip Berlin Erken Dönem Müziği Akademisi, 1994’ten bu yana Berlin Devlet Operası ile iş birliğini sürdürüyor. 1 milyonun üzerinde albüm satışı ile Grammy, Gramophone, Diapason d’Or, ECHO Klasik dâhil pek çok ödül sahibi topluluğun, en verimli müzikal partnerlerinden biri de RIAS Oda Korosu. 70 yıllık geçmişiyle günümüz müzik kültüründe, Rönesans ve Barok dönemin aslına sadık yorumlarından 19. yüzyılın müzik dünyasına yeni bir anlayış getiren Romantik dönem icralarına ve en zorlu dünya prömiyerlerine kadar standartları belirleyen bir konumda yer alan RIAS Oda Korosu, özetle “dünyadaki en iyi 10 korodan biri” (Gramophone) kabul ediliyor. Dünyanın prestijli müzik merkezlerinde konserler veren topluluk, Alman koro geleneğini 21. yüzyıla taşıyor.