Istanbul,
01
Kasım
2018
|
02:00
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Türk, MMA Smarties’ten 3 ödülle ayrıldı

  • Mercedes-Benz Türk 2018 yılında gerçekleştirdiği projeleriyle MMA Smarties’ten 3 farklı kategoride ödül almaya hak kazandı.
  • Mobil pazarlamaya yönelik dünyadaki tek ödül olma özelliğini taşıyan MMA Smarties, Mercedes-Benz Türk’ün Pop-Up Store etkinlikleri ve Mercedes-Benz GLA Linkedin projelerine ödül verdi.

Dünya üzerinde 50’den fazla ülkede, mobil pazarı genişletme, reklamverenlerin dijitale yönelmesini sağlama ve ilgili teknolojilerdeki gelişmeleri destekleme düşüncesiyle yola çıkılan Mobile Marketing Association (MMA) Smarties ödülleri sahipleriyle buluştu. Mercedes-Benz Türk, her yıl global iletişim sektörünün önde gelen çalışmalarının ödüllendirildiği MMA tarafından, “Lead Generation”, “Mobile Audio” ve “Location Based” kategorilerinde 3 Smarties’e layık görüldü. Skysection ve Zenith işbirliği ile Mercedes-Benz Pop-Up Store kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikler ile “Location Based” kategorisinde Altın Smarties, “Mobile Audio” kategorisinde Pop-Up Store etkinlikleri ile Gümüş Smarties ve “Lead Generation” kategorisinde Mercedes-Benz GLA Linkedin projesi ile Gümüş Smarties almaya hak kazandı.

Mercedes-Benz Türk’ün ilk olarak 2017’de gerçekleştirdiği “Pop-up” mağazacılık uygulaması 2018 yazı boyunca Ege Kıyıları, Bomontiada ve Acarkent gibi farklı lokasyonlarda müşterileri ile buluştu. 2018 yazında Ege sahillerindeki marinalarda Mercedes-Benz müşterileri ile buluşarak, test sürüşleri, atölye çalışmaları ve workshop’lar yapılan Mercedes-Benz Pop-Up Store’ların bazı ayaklarında “She’s Mercedes” konsepti uygulandı. Müşterilerine yakın yerlerdeki aktiviteleri ile Mercedes-Benz Türk, “Location Based” kategorisinde Altın MMA Smarties’e kavuştu.

Mercedes-Benz’in Pop-Up Store uygulaması daha önceden Kristal Elma Festivali’nde de iki farklı ödül kazanmıştı. Türkiye’de lokasyon ve müzik türüne göre kişiselleştirilmiş spotların ilk defa hedefli dinamik radyo spotu olarak kullanıldığı uygulama olan; Mercedes-Benz Pop-Up Store Programatik Audio projesi, MMA Smarties’te “Mobile Audio” gümüş ödülünü kazandı. Aynı uygulama Türkiye’deki Kristal Elma Festivali’nde “Dijital Medya Kullanımı/En Yenilikçi Teknoloji” dalında Gümüş Elma alırken, “Veriden Beslenen Yaratıcılık/Verinin Kullanımı” dalındaysa Bronz Elma’nın sahibi olmuştu. MMA Smarties ile beraber proje hem Türkiye’de hem de uluslararası platformlarda ödül almış oldu.

Mercedes-Benz Türk daha önce benzersiz bir proje olan Linkedin işbirliği ile “Lead Gen Forms” kampanyası ile GLA satışı gerçekleştirdi. Linkedin özel hedeflemelerinden “Mass Affluent” ve “Business Decision Makers” kitlelerine yeni Mercedes GLA’nın tanıtıldığı “Linkedin Lead Gen” kampanyasında çok başarılı bir sonuç elde edilerek, Linkedin’den toplanan formların sonucunda otomobil satışı gerçekleşti. Otomotiv sektöründe benzersiz projelerden birini daha hayata geçiren Mercedes-Benz Türk, iletişim ve pazarlama alanındaki öncülüğünü MMA Smarties “Lead Generation” gümüş ödülünü alarak bir kez daha kanıtladı.