Istanbul,
19
Ekim
2015
|
01:00
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Sprinter

Mercedes-Benz, 1996 yılından beri piyasaya sunduğu, yolcu ve yük taşımacılığında öncü olan Sprinter’i yeni teknolojiler ışığında güncelleyerek yüksek standartlarda ürünler sunmaya devam ediyor.

Farklı uzunluk, yükseklik, ağırlık ve dingil mesafesi seçenekleri sayesinde çok sayıda versiyona sahip Sprinter’da 3 farklı gövde uzunluğu ve 3 farklı aks mesafesi ile müşterilere ergonomi ve konfor bir arada sunuluyor. Geniş ve özel donanım yelpazesi ile sınıfında en fazla alternatifi sunan Sprinter araçlar en özel ihtiyaçları bile karşılayabiliyor.

Mercedes-Benz mühendisleri Sprinter’ı tasarlarken Mercedes-Benz şoförlerinin yorum ve beklentilerinden ilham alarak aracın dış tasarımına daha da güçlü bir görünüm kazandırdılar. Buna paralel olarak aracın konfor donanımları artırıldı, güvenlik donanımları geliştirildi ve standart olarak sunulan fonksiyonel özellikler arasına yenileri eklendi. Sprinter’ın yepyeni görünümü, araca daha da maskülen bir hava kazandırdı. Sprinter, geliştirilen direksiyon fonksiyonlarıyla sürücülerin konfor beklentilerini en üst seviyede karşılıyor. Kendi kategorisinde en güvenli araç olarak tanımlanan Sprinter’de, rüzgar savrulma asistanı, yağmurda fren desteği, rampa kalkış desteği, adaptif fren lambaları gibi güvenlik donanımlarına ilave olarak şerit takip sistemi ve far-yağmur sensörü de standart donanımlar arasında sunuluyor. Yeni tasarımı sayesinde daha rahat kavranabilen, çok işlevli hidrolik direksiyonu yol boyunca rahat bir sürüş sağlarken, zengin güvenlik donanımlarıyla hem güvenli hem de birinci sınıf sürüş keyfi sunuyor. Minibüs araçlarında konforu arttırılmış yolcu koltukları ise estetik ve konforu bir arada sağlıyor.

Güvenli sürüş, tüm Mercedes-Benz araçlarda olduğu gibi Sprinter’da da en önemli unsurlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Mercedes-Benz Sprinter araçlarda yük dengeleme programı, BAS fren destek sistemini, ASR anti patinaj sistemini, ABS anti blokaj sistemini ve EBV elektronik güç dağıtım fonksiyonlarını da beraberinde sunan Adaptive ESP, ASR, ABS, acil durumlarda fren balatalarını fren disklerine yakınlaştırarak olası durumlardaki tepki süresini azaltan Prefill fren destek sistemi, yağmurda fren desteği, eğimli yollarda müşterinin şanzımana ve debriyaja zarar vermeden konforlu ve güvenli bir şekilde kalkış yapmasına olanak sağlayan yokuş kalkış desteği standart olarak sunuluyor. Bunların yanı sıra Sprinter’da opsiyonel olarak sunulan kör nokta asistanı, uzun far asistanı, şerit takip asistanı, çarpışma önleme asistanı ve geri görüş kamerası gibi ekstra güvenlik özellikleri de bulunuyor. İnovatif donanımlarıyla sürücülere yol boyunca yeni bir bakış açışı sağlayan Sprinter’ın yeni nesil telematic sistemleri ise ayrıcalıklı sürüş keyfi sunuyor.

Minibüs segmentinde ise Comfort ve Comfort plus olmak üzere 2 farklı donanım seçeneğinin yanı sıra 22+1 kişiye kadar sunduğu koltuk düzenleriyle, okul, turizm, servis ve şehir taşımacılığında sektörün öncü markası Sprinter yeni aracı ile geniş ve özel donanım yelpazesi ile sınıfında en fazla alternatifi sunuyor. Büyük sürgülü kapısı sayesinde sınıfındaki en geniş yükleme alanınıyla Sprinter Panelvan, 9 - 17 m3 arası yükleme alanı sunuyor. Ayrıca kasalı ve kasasız seçenekleri ile çift ve tek kabin şasi kamyonetler ticari hayata değer katıyor.

Zengin seri donanıma sahip olan Sprinter’da sürücü hava yastığı, 6 ileri vites şanzıman, geniş açı aynalar standart donanım kapsamında sunuluyor. Kendi sınıfında sensörlü elektrikli kayar kapıya sahip tek fabrika çıkışlı araç olan Mercedes-Benz Sprinter’da, hassas sensörler sayesinde ufak bir dokunuşla dahi kapı geri açılabiliyor ve yaşanabilecek sıkışma kazalarını önlüyor. Yine standart olan rampa kalkış sistemi ve otomatik yanan farlar ile opsiyonel sunulan yol bilgisayarı ve dış aynalara entegre parktronik, bi-xenon farlar, far yıkama sistemi Sprinter’da kullanım konforunu artıran sistemler arasında yer alıyor.

Sprinter’da 163 beygir gücündeki Euro 5 motor, BlueEFFICIENCY teknolojisi ile düşük yakıt tüketimi sağlayarak kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Ayrıca, Sprinter öncü SCR dizel teknolojisi'yle gerçekleştirilen BlueTEC sistemi ve Euro VI emisyon normlarını sağlayan motor özelliklerini sınıfında ilk ve tek olarak sunarken çevreyi korumaya devam ediyor.

SCR Dizel Teknolojisi ve BlueTEC sisteminin özellikleri:

- Egzoz gazını yeniden işlemden geçirir.

- Emisyon oranını ve yakıt tüketimini azaltır.

- Motor performansını yükseltir.

Euro 5 motorla sunulan BlueEFFICIENCY teknolojisinin özellikleri:

  • ECO Start/Stop Fonksiyonu
  • Yeni Nesil tahvil oranları optimize edilmiş Eco-Gear Şanzıman
  • Akıllı Alternatör ve Akü Yönetimi
  • Elektrik Kontrollü Yakıt Pompası
  • ECO Direksiyon Pompası
  • Vites Değiştirme Göstergesi