İstanbul,
18
Mart
2019
|
14:06
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 13. sezonu için geri sayım başladı.

 

                                                                       Sezonun yeniliklerini 5 maddede keşfedin.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 13. sezonu, 19-22 Mart 2019 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek.Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarının sergileneceği etkinlik her sezon olduğu gibi bu sezon da moda sektörünün önemli aktörlerinin buluşma noktası olacak.

1. 4 güne yayılan dört dörtlük program

Bu sezon MBFWI takviminde 46 tasarımcı ve marka, toplamda 38 defilede Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergileyecek. Bu isimlerin 17'si defile, 14'ü studio & mini defile, 2'si The Core Istanbul'da sunum ve bir kişi de retrospektif formatında gerçekleştirecek. Ayrıca her sezon olduğu gibi, bu sezon da koleksiyonlarını Zorlu PSM alanı dışındaki mekanlarda sergilemeyi tercih eden 4 tasarımcı bulunuyor.

2. Karnaval temasıyla yepyeni The Core Istanbul

Türk ve uluslararası satın alma sorumlularını marka ve tasarımcılarla buluşturarak etkinliğin ticari ayağını oluşturan The Core Istanbul, bu sezon yeni formatı altında karnaval temasıyla 20-21 Mart tarihleri arasında kapılarını açacak. 45 markanın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını satın alma sorumluları ile buluşturmasının yanı sıra sezon trendleri, dijital süreçlerin yönetimi, markalaşma, yavaş moda ve moda fotoğrafçılığı ana başlıkları altında atölye çalışmaları ve paneller, Türk tasarımcı markalarını bir araya toplayan bir pop-up store da The Core çatısı altında Zorlu PSM Sky Lounge'da gerçekleşecek.

3. Mercedes-Benz presents Özgür Masur

Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarının her sezonunda seçtiği tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz, bu sezon Türk modasının uluslararası alanda başarısını kanıtlamış isimlerinden Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Özgür Masur" ismiyle sunuyor. Özgür Masur, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda ilhamını 80'li yılların ışıltılı dünyasından alıyor, Studio 54 yıllarının görkemli gecelerinin hatırasını Akdeniz Rivierası'nın hafifliğine ve neşesine doğru hayali bir yolculuğa çıkarıyor. Lüksü özümsemiş siluetlerin ön plana çıktığı koleksiyonda, 80'lerin ışıltılısı kadınların özgün ve eğlenceli ruhuyla buluşuyor.

4.#KendindenDahaFazlasın

Mercedes-Benz, her sezon sunduğu moda görsel kampanyasının sloganını Sonbahar/Kış 2019 sezonu için "kendinden daha fazlasın" olarak belirledi. Moda tutkunlarını kendi renkliliğini keşfetmeye ve diğer renklerle birlikte olmaya davet eden kampanya, cesaret verici bir ilhamın gücüne vurgu yapıyor. Bu kampanya kapsamında hafta boyunca Mercedes-Benz, MBFWI davetlilerini farklı işbirlikleri ve sürpriz projelerle karşılayacak.

5.Yeni G-Serisi ve B-Serisi MBFWI alanında

Mercedes-Benz, Sonbahar/Kış 2019 sezonunda Zorlu PSM'de yer alan MBFWI alanında zamana meydan okuyan ve bu sene 40. Yılını kutlayan ikonik G-Serisi ve kendinden emin, sportif görünümüyle öne çıkan yeni B-Serisi otomobilleri sergileyecek. 40 yıllık tarihindeki en kapsamlı dönüşümü yaşayan Mercedes-Benz G-Serisi, tasarım ikonu kimliğini koruyarak özgün ve karakteristik görünümünü devam ettiriyor, iç mekanda ise büyük oranda yeni ve modern bir kokpit tasarımına kavuşuyor. Yenilenen Mercedes-Benz B-Serisi ise, önceki nesli ile kıyaslandığında daha dinamik ve sportif bir karakter öne çıkarırken, sunduğu kaliteli, kullanışlı ve geniş yaşam alanıyla benzersiz bir otomobil deneyimi vadediyor.