istanbul,
15
Mart
2019
|
11:03
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 19 Mart'ta başlıyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 19 Mart'ta başlıyor.

Türkiye’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonu, 19-22 Mart tarihleri arasında Zorlu Center'da bulunan Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin (PSM) ev sahipliğinde gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergileyecekleri hafta, uluslararası moda takviminin bir parçası olarak bu sezon da gerek Türkiye'de, gerekse dünyada moda profesyonellerinin çekim merkezi olacak.

Dünya çapında isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul'da da Mercedes-Benz, her sezon desteklediği bir tasarımcının defilesini sunuyor. MBFWI kapsamında bu sezon da usta el işçiliğiyle öne çıkan, feminen detayları ve romantik çizgileriyle büyüleyici tasarımlara imza atan, ünlü isimlerin tercihi tecrübeli tasarımcı Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu "Mercedes-Benz Presents Özgür Masur" ismiyle sunacak.

Mercedes-Benz, her sezon sunduğu moda görsel kampanyasının sloganını Sonbahar/Kış 2019 sezonu için "kendinden daha fazlasın" olarak belirledi. Moda tutkunlarını kendi renkliliğini keşfetmeye ve diğer renklerle birlikte olmaya davet eden kampanya, cesaret verici bir ilhamın gücüne vurgu yapıyor.

Mercedes-Benz, İlkbahar/Yaz 2019 sezonunda Zorlu PSM'de yer alan MBFWI alanında zamana meydan okuyan ve bu sene 40. Yılını kutlayan ikonik G-Serisi ve kendinden emin, sportif görünümüyle öne çıkan yeni B-Serisi otomobilleri sergileyecek. 40 yıllık tarihindeki en kapsamlı dönüşümü yaşayan Mercedes-Benz G-Serisi, tasarım ikonu kimliğini koruyarak özgün ve karakteristik görünümünü devam ettiriyor, iç mekanda ise büyük oranda yeni ve modern bir kokpit tasarımına kavuşuyor. Yenilenen Mercedes-Benz B-Serisi ise, önceki nesli ile kıyaslandığında daha dinamik ve sportif bir karakter öne çıkarırken, sunduğu kaliteli, kullanışlı ve geniş yaşam alanıyla benzersiz bir otomobil deneyimi vadediyor.

Mercedes-Benz, her sezon seçkin davetlilerin buluşma noktası olan lounge alanını, bu sezon da Zorlu PSM içerisinde konumlandırarak özel misafirlerini burada ağırlayacak. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un simgelerinden biri haline gelen Mercedes-Benz Moda Haftası Araçları da her sezon olduğu gibi yine İstanbul sokaklarında moda haftası ruhunu estirecek. Türkiye’nin kültür sanat yaşamının gelişmesine uzun yıllardır destek veren Mercedes-Benz Türk, 2016 yılından bu yana Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin resmi sponsorluğunu da yürütüyor.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, yeni sezon için görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: "Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 13. sezonunda Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarına ev sahipliği yapacak. İlk sezondan bugüne Mercedes-Benz Türk olarak etkinliğe isim sponsorluğumuzla yetinmiyor, Türk moda sektörünün farklı aktörleriyle yaratıcı işbirliklerine imza atıyoruz. Türkiye’nin uluslararası moda takviminde yer alan en prestijli moda etkinliği olan MBFWI kapsamında Türk tasarımcılara hem Türkiye çapında, hem de uluslararası moda arenasında destek vermekten dolayı mutluyuz. Bu sezon etkinlik takviminde hem alanında köklü bir geçmişe sahip duayen isimleri, hem Türk modasının geleceğini temsil eden genç ve yetenekli isimleri, hem de Türkiye'nin tekstildeki gücünü arkasına alarak dünya çapında markalar yaratmış isimleri bir arada görmek gurur verici. Bugün dünyanın alternatif moda merkezlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul'un moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 13. sezonunda yine uluslararası basın mensupları ve satın alma sorumlularının da katılımıyla marka ve tasarımcılara tanıtım, iletişim ve satışı bir araya getiren 360 derecelik bir platform sunacak. ”

Ayrıntılı bilgi ve görsel talepleriniz için:

Mercedes-Benz Türk:

Ezgi Yıldız KefeliKurumsal İletişim Kısım Müdürüezgi.yildiz@daimler.com+90 212 867 37 26

 

L’Appart:

Gökçe Algan

gokce@lappartpr.com

***

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul set to begin on March 19

The 13th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Turkey’s most prominent fashion event, will take place on March 19-22 at the Zorlu Performance Arts Center (PSM) located in Zorlu Center. The event, as part of the international fashion calendar, will feature a program filled with fashion shows and presentations of brands’ and designers’ Fall/Winter 2019 collections and once again attract fashion professionals from Turkey and the world.

As with all the fashion weeks title-sponsored worldwide, Mercedes-Benz continues to present the fashion show of a designer each season in Istanbul as well. In this season of MBFWI, Mercedes-Benz Türk will support Özgür Masur, the acclaimed designer known for his ethereal designs that stand out with their craftsmanship, feminine details and romantic lines, with the “Mercedes-Benz presents Özgür Masur” runway show of his Fall/Winter 2019 collection.

The theme of the fashion campaign that Mercedes-Benz presents each season is “you are more” for the Fall/Winter 2019 season. The campaign invites fashion lovers to discover their own colorful diversity and join other colors, emphasizing the empowerment of bold inspirations.

On the occasion of the MBFWI Fall/Winter 2019 edition, Mercedes-Benz will display the timeless, iconic G-Class, which turns 40 this year, and the new B-Class that stands out with a confident and sportive look in the MBFWI area at Zorlu PSM. Almost completely redesigned with the most comprehensive transformation in its 40-year history, the iconic Mercedes-Benz G-Class still retains its unique design characteristics while it gets generous space and a new, modern cockpit. The new Mercedes-Benz B-Class looks more dynamic and athletic in style than its predecessor and promises an unparalleled driving experience by offering freedom, versatility and spacious interiors.

Each season Mercedes-Benz hosts VIP guests at the exclusive lounge area and this season Mercedes-Benz Lounge will be located inside Zorlu PSM. Mercedes-Benz Fashion Week Transfer Vehicles, which have become a signature and icon of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, will be on Istanbul streets again to take the guests to the venue throughout the week. Mercedes-Benz Turk, a long-time supporter of developing culture and the arts in Turkey, has also been an official sponsor of Zorlu Performance Arts Center since 2016.

Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz Türk Passenger Cars Executive Board Member, expressed his opinions about the upcoming season, “In its 13th season, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul will host Fall/Winter 2019 collections. Since the first season, we have supported the event with our title sponsorship and through creative partnerships with various players of the Turkish fashion industry. We are delighted to promote Turkish designers both in Turkey and the international arena through MBFWI, the most prestigious fashion event in Turkey’s international fashion calendar. It makes us proud to see seasoned designers with deep roots in the industry as well as up and coming talents who are the future of Turkish fashion along with figures that have created world-renowned brands driven by Turkey’s strength in textiles on this season’s event calendar. In its 13th season, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, the top fashion event of Istanbul, which is regarded worldwide as a center for alternative fashion, will again offer a 360-degree platform integrating promotion, communication and sales opportunities for brands and designers, as well as international press members and buyers.”

For further information and image requests:

Mercedes-Benz Türk:

Ezgi Yıldız Kefeli

Corporate Communications Division Manager

ezgi.yildiz@daimler.com

+90 212 867 37 26

 

L’Appart:

Gökçe Algan

gokce@lappartpr.com