İstanbul,
07
Ekim
2020
|
13:03
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 12 Ekim'de başlıyor

Türkiye'nin en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI), Mercedes-Benz'in isim sponsorluğunda 15. sezonunu 12-16 Ekim tarihleri arasında tamamen dijital platformlar üzerinden sunacak. İHKİB'in organizasyonu ve Türkiye Tanıtım Grubu'nun desteğiyle gerçekleştirilecek etkinlik, resmi web sitesi olan http://www.mbfwistanbul.com adresinden takip edilebilecek. Türkiye’de yaratıcı disiplinlerin gelişmesine uzun yıllardır destek veren Mercedes-Benz, 2013 yılından bu yana MBFWI'nin isim sponsorluğunu aralıksız biçimde sürdürüyor.

Bu sezon dijitalleşmenin gücünü de arkasına alan MBFWI, gerek Türkiye'de, gerekse dünyada moda profesyonellerinin çekim merkezi olacak.

Dünya çapında isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul'da da Mercedes-Benz, her sezon desteklediği bir tasarımcının defilesini sunuyor. MBFWI kapsamında bu sezon Mercedes-Benz, Türkiye'nin önde gelen moda tasarımcılarından Özlem Süer'in, kariyerinde 30. yılını kutlayacağı İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonu defilesini "Mercedes-Benz presents Özlem Süer" ismiyle sunacak.

Etkinliğin isim sponsoru olarak Mercedes-Benz, MBFWI çatısı altında geçtiğimiz yıl sunduğu "She's Mercedes" platformu kapsamında hem "Mercedes-Benz presents Özlem Süer" defilesiyle, hem de farklı projeler aracılığıyla ilham veren kadınlara olan desteğini sürdürecek. İz bırakan hikâyelerden yola çıkan, hayalleri olan ve bu hayalleri gerçeğe dönüştürmüş kadınları bir araya getiren bir ilham platformu olarak öne çıkan She's Mercedes, Mercedes-Benz'in kadının güçlendirilmesi alanında sahiplendiği değerleri yansıtıyor.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, yeni sezon için görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: "Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 15. sezonunda büyük bir dönüşüm geçirerek tamamen dijital platformlara taşınıyor. İHKİB'in ve bu sezon etkinliği destekleyen Türkiye Tanıtım Grubu'nun vizyonuyla Türk tasarımcıların global ölçekte tanıtılması açısından benzersiz bir fırsata dönüşeceği kuşkusuz. Mercedes-Benz, global çapta önemli moda platformlarının isim sponsoru olarak, ilk Nisan ayında Mercedes-Benz Fashion Week Mexico ve bir süre önce de Mercedes-Benz Fashion Week Russia ile dijital moda haftasını deneyimlemişti. Dijital etkinliklerin pandeminin değil, içinde yaşadığımız çağın doğal bir sonucu olduğunu düşünüyorum, MBFWI’nin de bu avantajlardan faydalanarak, hem ulusal hem de uluslararası anlamda daha geniş kitlelere ulaşacağına inanıyorum."

Ayrıntılı bilgi ve görsel talepleriniz için:

L’Appart: Gökçe Algan

gokce@lappartpr.com

+90 212 240 34 57

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul set to begin on October 12

The 15th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI), the most prominent international fashion event in Turkey, will take place entirely on digital platforms with Mercedes-Benz as title sponsor on October 12-16. Organized by İHKİB and supported by Türkiye Promotion Group, the event will be accessible on the official website: http://www.mbfwistanbul.com. Mercedes-Benz, the long-time supporter of the development of creative disciplines in Turkey, continues to be the title sponsor of MBFWI since 2013.

MBFWI, powered by digitalization this season, is set to become a center of attraction for fashion professionals both in Turkey and across the world.

In keeping with the tradition of all the fashion weeks title-sponsored worldwide, Mercedes-Benz continues to present the fashion show of a designer each season in Istanbul as well. This season, Mercedes-Benz Türk will support Özlem Süer, the acclaimed Turkish designer who is celebrating the 30th anniversary of her fashion career, with the “Mercedes-Benz presents Özlem Süer” runway show featuring her Spring/Summer 2021 collection.

Mercedes-Benz, the title sponsor of the event, will continue to support inspiring women on the “She’s Mercedes” platform, which debuted as part of MBFWI last year, both through the "Mercedes-Benz presents Özlem Süer" runway show and also a number of other projects. “She’s Mercedes” is an inspirational platform that brings together women who draw from their trailblazing stories, who have dreams and who turn them into reality, and reflects the values that Mercedes-Benz embraces to empower women.

Şükrü Bekdikhan, President of BoM and Passenger Cars, Mercedes-Benz Otomotiv, commented on the new season, "Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul is undergoing a major transformation and moving entirely to digital platforms in its 15th season. Driven by the vision of İHKİB and Türkiye Promotion Group, which is supporting this season, the event will no doubt create an unparalleled opportunity for promoting the Turkish designers on a global scale. Mercedes-Benz, the title sponsor of leading global fashion platforms, offered the first digital fashion week experience in April with Mercedes-Benz Fashion Week Mexico, and most recently with Mercedes-Benz Fashion Week Russia. I believe that digital events are the natural outcome of the times, and not the pandemic. I am confident that MBFWI will also leverage these advantages and reach much wider audiences both locally and globally.”

For further information and image requests:

L’Appart: Gökçe Algan

gokce@lappartpr.com +90 212 240 34 57