Istanbul,
06
Ekim
2017
|
01:00
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet

Mercedes-Benz, E-Serisi ürün gamını yeni E-Serisi Cabriolet ile tamamlıyor. Geleneksel kumaş tenteye sahip dört koltuklu üstsüz otomobil, şık ve zarif bir tasarımı, dört kişilik geniş yaşam alanını, uzun yol konforunu ve modern teknolojiyi bir arada sunuyor. Yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü motorlar ve konfor odaklı sportif yürüyen aksam geometrisi, lüks ve sportif bir sürüş keyfi sağlıyor. İsteğe bağlı olarak sunulan elektrikli rüzgâr deflektörü AIRCAP ve ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF gibi donanımlarla üstü açık sürüş keyfi tamamen yeni bir boyuta taşınıyor. Ayrıca E-Serisi Cabriolet ilk kez dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile de donatılabiliyor.

Mercedes-Benz, yeni cabriolet ile birlikte E-Serisi ailesinin beşinci ve en genç üyesini satışa sunuyor. Böylece tüm E-Serisi ailesi, sadece bir yıl gibi bir süre içerisinde yenilenmiş oluyor. Kumaş tente geleneğini devam ettiren Mercedes-Benz, E-Serisi ailesinin en genç üyesiyle üstü açık otomobil deneyimini tamamen yeni bir boyuta taşıyor. Üstü kapalı kullanıldığında E-Serisi Coupé ile aynı silueti sergileyen E-Serisi Cabriolet, coupé kardeşiyle aynı zarif çizgilere ve gövde ölçülerine sahip. Yalın ve düz yüzeylere sahip tasarım iki araç arasındaki benzerliği gözler önüne seriyor. farklı karakteristikleri harmanlayan yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet her bir tasarım detayıyla lükse ve stile vurgu yapıyor. En önemlisi ise üstü açık kullanımlarda tamamen özgün ve kendine has bir görünüm sunuyor.

Elmas görünümlü ön ızgarada tam ortada konumlandırılan “yıldız” ile yüksek performanslı LED ön farlar (isteğe bağlı olarak yüksek çözünürlüklü MULTIBEAM LED ön farlar sunuluyor), “Powerdome” olarak adlandırılan güç kamburlarına sahip uzun motor kaputu ve tamamen açılan yan camlar, yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin dinamizmine vurgu yapıyor. Kusursuz gerilen tente, arka cam pencereleri ile mükemmel bir şekilde birleşiyor ve arka bölüm tasarım anlamında bütünleşiyor. Arkaya doğru uzayan kaslı omuz çizgisi ile ince ve zarif tasarımlı iki parça LED stop lambaları gibi detaylar, dört koltuklu cabrionun sportif dinamizmini tamamlıyor. Araç sahibini selamlayan ve araç sahibine veda eden stop lambalarındaki görsel şölen ise detaylara gösterilen önemin bir simgesi olarak dikkat çekiyor.

Sedan model ile kıyaslandığında 15 mm daha alçak olan yürüyen aksam, Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin lüks sportif görünümü desteklerken standart olarak sunulan 17 inçlik jantlar sportif görünümü tamamlıyor.

Premium sınıf kumaş tente

Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin kumaş tentesi; koyu kahve, lacivert, koyu kırmızı veya siyah olmak üzere farklı renk alternatifleriyle sunuluyor. Tam elektrikli akustik tente, standart olarak sunulurken tentenin çok katmanlı yapısı ve son derece kapsamlı yalıtım uygulamaları rüzgâr ve yol gürültüsünü en düşük seviyeye indiriyor. Böylece yüksek hızlarda dâhi sürücü ve beraberindeki yolcular birbirleriyle rahatlıkla iletişim kurabiliyor. Sadece ses yalıtımıyla öne çıkmakla kalmayan tente, aynı zamanda mükemmel bir iklimlendirme konforu ve bununla birlikte E-Serisi Cabriolet için ideal bir dört mevsim kullanımı sunuyor.

S-Serisi Cabriolet’den alınan kumaş tente hem dayanıklılık hem de kullanım kolaylığı sağlayarak yüksek kalite beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. 50 km/sa hıza kadar hareket halindeyken de açılabilen tente, 20 saniyede tamamen açılıyor ya da kapanıyor. Açılan tente, bagajda kendine ayrılmış olan bölmeye tamamen sessiz bir şekilde katlanıyor. Bir rulo, tente ile bagajı birbirinden ayırıyor. İsteğe bağlı olarak sunulan Cabriolet Konfor Paketi kapsamında devreye giren tam elektrikli mekanizma sayesinde tente açıldıktan sonra sürücünün manuel olarak bagaj rulosuna müdahale etmesi gerekmiyor. Bagaj 385 litre (tente açıkken 310 litre) hacimle günlük kullanıma uygun bir yapı sergiliyor. Yeni 50:50 oranında iki parça halinde katlanan arka koltuk sırtlıkları uzun nesnelerin taşımasına olanak sağlarken günlük kullanım kolaylığını ve fonksiyonelliği destekliyor.

Modern lüksü yansıtan sportif iç mekân

Yeni E-Serisi Cabriolet’nin iç mekânı, lüks ile sportif tasarımı bir arada sunuyor. Gösterge panelinin üst kısmı havada süzülüyor izlenimi veriyor ve sürücü kapısı ile bütünleşen gösterişli kaplamanın üzerine konumlanıyor. Kaliteli malzemelerle ve üst düzey işçilik yaklaşımıyla bezenen kokpit, yüksek kalite algısıyla dikkat çekerken sportif ve son derece şık bir karakter sergiliyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin yaşam alanında her biri sportif tasarımlı ve son derece konforlu dört adet bağımsız koltuk bulunuyor. Sportif tasarımlı entegre başlıklı koltuklar güçlü yan yükseltileri, koltuğun tasarımıyla bütünleşen ergonomik koltuk başlıkları ve isteğe bağlı olarak sunulan ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF ile benzersiz bir sürüş deneyimi vaat ederken, otomatik emniyet kemeri uzatma sistemi de standart olarak sunuluyor. Sadece katlanan sırtlıklarıyla kullanım kolaylığı ve fonksiyonelliği desteklemekle kalmayan arka koltuklar, koltuk ısıtması özelliğiyle dört mevsim kullanımına uygun dört koltuklu bir otomobil karakterine vurgu yapıyor.

Daha büyük ve daha lüks

Öncüsü ile kıyaslandığında E-Serisi Cabriolet’nin uzunluğu, genişliği ve dingil mesafesi artış gösteriyor. 4.826 mm (+123 mm) uzunluğu, 1.860 mm (+74 mm) genişliği ve 1.428 mm (+30 mm) yüksekliği ile yeni E-Serisi Cabriolet öncüsünden daha büyük. Boyutlarla birlikte iz genişliği de artıyor. 1.605 mm (+67 mm) ön iz genişliği ve 1.609 mm (+68 mm) arka iz genişliği sürüş dinamiklerine olumlu yansıyor. Yaşam alanındaki artış büyük oranda arka koltuk yolcularına yarar sağlıyor. İster sürücü olsun isterse de beraberindeki yolcular, her biri bağımsız dört adet koltuk benzersiz bir uzun yol konforu sunuyor.

Verimliliği yüksek, güçlü motorlar

E-Serisi Cabriolet’nin satışa sunulan versiyonu ilk etapta yüksek verimlilik seviyesine sahip, güçlü, benzinli ve dizel motor seçenekleri sunuyor. E-Serisi ailesinin bu en yeni üyesi cabriolet modeller için bir ilki gerçekleştirerek sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC sistemini de sunuyor. E-Serisi Cabriolet ürün gamı, ilerleyen dönemlerde farklı motor seçenekleriyle daha da çeşitlendirilecek. Tüm motor seçenekleri hızlı vites geçişlerine imkân tanıyan ve motor devrini mümkün olduğunda düşük tutacak şekilde programlanan yeni dokuz ileri oranlı otomatik şanzıman 9G-TRONIC ile kombine ediliyor.

Yıl boyunca kullanım imkânı sunan cabriolet

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet, alışılmışın ötesinde bir günlük kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni E-Serisi Cabriolet her mevsimde ve her türlü hava koşulunda kullanılabiliyor. İsteğe bağlı olarak sunulan elektrikli rüzgâr deflektörü AIRCAP ve ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF dışında; sıcak ve soğuğa karşı yalıtımlı akustik tente, güneş ışığını yansıtan deri döşeme, bağımsız olarak sırtlıkları katlanan ve uzun nesnelerin taşınmasına olanak sağlayan arka koltuklar, çeki demiri seçeneği, isteğe bağlı olarak sunulan ilave ısıtıcı sistemi ve isteğe bağlı olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC gibi donanımlar, yeni E-Serisi Cabriolet’yi yılın her günü kullanılabilen günlük kullanıma uygun üstü açılabilir bir otomobil yapıyor.

Üstü açık kullanıma duyarlı iklimlendirme sistemi

Cabriolet otomobiller için özel olarak geliştirilen iklimlendirme sistemi, üstü açık veya üstü kapalı sürüşleri algılıyor ve iklimlendirmeyi buna göre uyarlıyor. Alışagelmiş iklimlendirme sistemlerinin aksine iklimlendirme tamamen otomatik olarak gerçekleşiyor. Sürücünün üstü açık veya üstü kapalı sürüşler için özel bir mod seçmesi veya sürüş koşullarına uygun bir ısı ayarı yapması gerekmiyor. Özellikle iklimlendirmenin daha hassas olduğu tentenin açılma veya kapanma aşamasında sistem geçiş fonksiyonuyla araç içerisinde daha fazla iklimlendirme konforu sunuyor.

Teknik Özellikler:

 E 300
Silindir adedi/dizlimi4/Sıralı
Silindir hacmi (cc)1.991
Maksimum güç (kW, d/d)245/5.500
Maksimum tork (Nm, d/d)370,1.300-4.000
Yakıt tüketimi NEFZ (lt/100 km) karma7,2
CO2 Emisyon salınımı karma (gr/km)167
Hızlanma 0-100 km/sa (sn)6,6
Maksimum hız (km/sa)250