Istanbul,
06
Ekim
2017
|
01:00
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz E-Serisi All-Terrain 4MATIC

İster sarp kayaların arasında kıvrılan patika olsun, isterse dağların arasında uzanan karlı bir yol. Station wagon otomobillerin pes ettiği yollarda yerden yüksek yapısı ve standart olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile E-Serisi All-Terrain sorunsuz bir şekilde yoluna devam ediyor. Üstelik belirgin ve çıkıntılı çamurluklar SUV tasarımındaki radyatör ızgarasıyla birleştiğinde etkileyici bir görünüm de sunuyor.

Bünyesinde barındırdığı offroad tasarım unsurları sayesinde E-Serisi All-Terrain güçlü ve heybetli bir görünüm sunarak diğer E-Serisi Estate modellerinden görsel olarak ayrışıyor. Markanın güncel tasarım diline sadık bir mimariye sahip olan E-Serisi All-Terrain tasarım detaylarıyla dinamik olduğu kadar modern ve prestijli bir görünüm ortaya koyuyor.

İki adet yatay iç çıtadan oluşan ve markanın ‘Yıldız’ına ev sahipliği yapan SUV tasarımlı ön ızgara, aracın ön görünümünü donime ediyor. Izgara üzerindeki iridyum gri yatay konumlu iç çıtalar kalite algısını daha da yükseltirken araca prestij de kazandırıyor. Özgün ve dinamik tasarımıyla ön tampon kadar tampon altındaki gümüş krom eklenti de güçlü ve prestijli görünümü destekliyor. Üç parça ön tamponun üst bölümü, gövde renginde boyanırken alt bölüm ise siyah plastik ile kaplanıyor.

Profilden bakıldığında All-Terrain karakterini güçlendiren siyah renkli çamurluk kaplamaları hemen dikkat çekiyor. Üzerindeki krom çıta ile son derece şık ve bir o kadar da modern bir görünüm sergileyen ve çamurluk kaplamalarıyla aynı renk olan yan kaplamalar da görünümü güçlendiren tasarım detaylarından biri olarak öne çıkıyor. Üç farklı tasarıma sahip 19 ve 20 inç’lik jantlar sadece daha çekici bir dış görünüm sunmakla kalmıyor aynı zamanda yerden yüksekliği ve bununla birlikte bozuk yollardaki konforu da arttırıyor.

İlk etapta yeni dört silindirli dizel motora (194BG/143 kW) sahip All-Terrain E 220 d 4MATIC sunulurken kısa bir süre sonra ürün gamına altı silindirli bir dizel motor da eklenecek. Her iki motor seçeneği, yeni dokuz ileri oranlı 9G-TRONIC şanzımana sahip.

All-Terrain modelinde DYNAMIC SELECT donanımı standart olarak sunuluyor. Böylece farklı motor, şanzıman, ESP® ve direksiyon ayarlarını beraberinde getiren beş farklı sürüş programından biri seçilebiliyor. Bu modele özel bir sürüş modu olan All-Terrain sürüş modu, asfalt dışı yollara uygun ayarların yapılmasına imkân tanıyor. E-Serisi ile kıyaslandığında daha fazla konfor odaklı olan süspansiyon sistemi ve büyük çaplı jantlar, bozuk zeminlerdeki sürüş konforunu hissedilir oranda arttırıyor.

All-Terrain sürüş programıyla birlikte araç göstergesinde özel bir ekran devreye giriyor. Bu ekran direksiyon açısı, araç yüksekliği (havalı süspansiyonun konumu), eğim tırmanma ve inme açıları, gaz ve fren konumu ve pusula gibi bilgileri gösteriyor.

Teknik Özellikler:

 E 220 d 4MATIC
Silindir adedi/dizlimi4/Sıralı
Silindir hacmi (cc)1.950
Maksimum güç (kW, d/d)194/3.800
Maksimum tork (Nm, d/d)400, 1.600-2.800
Yakıt tüketimi NEFZ (lt/100 km) karma5,3
CO2 Emisyon salınımı karma (gr/km)139
Hızlanma 0-100 km/sa (sn)8,0
Maksimum hız (km/sa)231

*Veriler 9G-TRONIC içindir