Istanbul,
01
Ocak
2000
|
01:00
Europe/Istanbul

Mercedes-Benz Atego

Müşterilerinin ihtiyaçlarına maksimum seviyede yanıt vermeye özen gösteren Mercedes-Benz Türk, ürün ve hizmetlerini sürekli geliştirmeye ve Türkiye kamyon pazarındaki liderliğini uzun yıllardır sürdürmeye devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 2000 yılında üretimine başladığı Atego’yu 2016 yılında yeniledi.

Atego kamyonların, dış görünümlerinin farklılaştırılmasının yanısıra işlevsellikleri ve sürüş rahatlıkları daha da artırıldı. Atego kamyonlar ekonomikliği artıran Euro 6 OM 934 ve OM 936 motorlara sahipler. Atego’da opsiyonel olarak PowerShift 3 şanzıman uygulanabiliyor. Bu sayede araç daha da ekonomik ve konforlu hale geliyor. Atego, 177 beygir gücünde 2.3 metre S-ve L-Cab ClassicSpace, ESP, Şerit Takip Sistemi LDWS, gündüz sürüş farları ve opsiyonel olarak sunulan otomatik şanzımanlı seçeneğiyle Türk hafif kamyon pazarında çevikliği ve ekonomikliği ile ön plana çıkıyor.

Atego, diğer ürün gruplarında olduğu gibi Euro 6 motoruna tam uyum gösteren Mercedes-Benz marka aktarma organlarıyla maksimum yakıt verimliliği elde ederek şehiriçi ve kısa mesafe taşımacılığında hem büyük filolara hem küçük işletmelere yüksek kazanç sağlıyor.

İç ve dış dizaynı 2016 yılında tamamen yenilenen Atego, çevikliği, düşük manevra çapıyla dar sokaklarda sürücüsüne kolaylık sağlarken, 90 derece açılabilen kapıları, iniş biniş kolaylığı sağlayan basamakları, farklı motor gücü ve aks mesafesi seçenekleriyle şehiriçi ve kısa mesafe taşımacılığındaki çeşitli ihtiyaçlara yanıt verebiliyor.

Atego motorları OM 934 ve OM 936 ile daha ekonomik

Mercedes-Benz’in BlueTec teknolojisiyle üretilen motorları OM 934 ve OM 936, yüksek çekiş gücü ve düşük yakıt tüketimi sağlıyorlar. Atego kamyonlarda standart olarak sunulan ASR, ABS, ALB, patentli motor freni, ön ve arka disk frenleri üstün sürüş güvenliği sunuyor. 5.1 litre, 4 silindirli CommonRail yakıt sistemine sahip OM 934 motor ve 7.7 litre, 6 silindirli CommonRail yakıt sistemine sahip OM 936 motor çift kademeli motor frenine sahipler.

Atego’ların kabin konforu daha da arttı

Atego kamyonlar S-Cab ve L-Cab ClassicSpace kabinleri ile ferah bir iç hacime sahipler. Mercedes-Benz Atego’nun ergonomi ve sürüş rahatlığı sunan geniş ve konforlu kabini, araçlarda da müşterileri beklentilerine yanıt verecek nitelikte tasarlandı. Kabinin en önemli özellikleri ergonomik ve fonksiyonel kullanımı, kullanılan ekipmanlar arası uyumluluk ve kabin içi tasarımı sayesinde rahat bir yaşam alanı oluşturmasıdır. G 71-6 şanzımanı ile Atego daha düşük ses ve titreşim sunarak kullanıcılarına daha konforlu bir sürüş sağlıyor. Atego aynı zamanda PowerShift 3 şanzımanı ile de temin edilebiliyor.

Mercedes-Benz Türk, hafif kamyon sınıfında Türkiye pazarına sunulan Atego 1518’e kısa bir süre sonra 6x2 aks konfigurasyonuna sahip 7,7 litrelik 6 silindirli, CommanRail yakıt sistemine sahip OM 936 motoruyla Atego 2124 eklendi. Nisan 2017’den itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Atego 2124 kısa ve uzun mesafe dağıtım alanlarında kullanım için tasarlandı. Atego kamyonlarda ön ve arka akslar yenilenerek çelik makaslı süspansiyon ve disk frenlerinin kullanımına geçildi. Bu ürünlere ilave olarak Atego 1621 çöp paketli araçlar katı atık taşımacılığı sektörüne tamamen yeni bir soluk getirdi. Mercedes-Benz ürün yelpazesinin önemli bir üyesi olan Atego 1621, 16 tonluk toplam azami yüklü ağırlığıyla önceki nesil 18 tonluk araçların faydalı yük kapasitesinin üzerine çıkarak yakıt tüketimini önemli oranda düşürüyor. Atego 1621, bir yandan bu avantajları sağlarken bir yandan da kullanıcılarına ticari avantaj getiriyor.

Farklı aks mesafesi, kabin, motor gücü, tonaj seçenekleri ve sayısız opsiyonel donanımları ile Atego kamyonlarda standart olarak sunulan ESP ve Şerit Takip Asistanı ile sürüş güvenliği arttırıldı.