istanbul,
15
Mart
2019
|
13:02
Europe/Istanbul

Mercedes-AMG Petronas sezonu Avustralya’da açıyor

2019 Grand Prix Avustralya

Mercedes-AMG Petronas sezonuAvustralya’da açıyor

· 2019 Formula 1 sezonu, Avustralya Grand Prix’i antrenman turları ile bugün resmen başladı.

· Son beş yılın markalar şampiyonu Mercedes-AMG Petronas, yeni sezona şampiyonluk hedefi ile başlıyor. Son 5 sezonda 4 kez mutlu sona ulaşan son şampiyon Lewis Hamilton ve takım arkadaşı Valtteri Bottas, sezonun ilk yarışında iyi bir başlangıç için yarışacak.

2019 yılı Formula 1 heyecanı Avustralya Melbourne Grand Prix Pisti’nde bugün başladı. Toplam 58 turdan oluşan, 307,574 km’lik takvimin ilk yarışı, yine nefes kesen mücadelelere sahne olacak. Son iki sezonu üst üste olmak üzere son 5 yılda 4 şampiyonluk elde eden Lewis Hamilton, bir kez daha bu başarıya ulaşmak için sezona iyi bir giriş yapmaya çalışacak. Takım arkadaşı Vallteri Bottas da 2019’a zirvede girmek için mücadele edecek.

Bugün gerçekleşen ilk antrenman turları ile başlayan 2019 yılı Formula 1 heyecanı, sezonun son yarışı olan 1 Aralık Abu Dhabi Grand Prix’ine kadar devam edecek. Son 5 sezonda da hem markalar hem de sürücüler klasmanında şampiyon olan Mercedes-AMG Petronas, bu başarısını tekrarlamak için piste çıkacak. Mercedes’in dizayn edip geliştirdiği Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power+’ın direksiyonunda bu sezon da Hamilton ve Bottas yer alacak.

Yeni sezonun gelmesi ve yeniden yarış pistlerinde oldukları için büyük bir heyecan yaşadıklarını dile getiren Mercedes-Benz Motorsporları Başkanı Toto Wolff “Takımdaki herkes yeni araca çok emek harcadı. Bu emeğin karşılığını pistte görecek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Geçen seneyi zirvede tamamlayabilmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Bu zaten bizim bildiğimiz tek yol. Bildiğimiz bir şey daha var; o da bu senenin daha da zor geçeceği. Belli ki limitlerimizi zorlayacağız. Formula 1 sadece hız demek değil, aynı zamanda yeni kurallara ve şartlara en hızlı şekilde uyum sağlamak demek. Bu adaptasyonu hızla birleştirecek takım, sezonu zirvede noktalayacaktır. Geçmiş yıllarda bu özelliklere sahip olduğumuzu ispat ettik. F1’in yeni sezonunda yine büyük bir mücadeleye hazırız.” dedi.

Avustralya Grand Prix’inin Türkiye saati ile ayrıntılı programı;

16 Mart 2019 Cumartesi;

  • 06:00 - 07:00 3. Antrenman Turu
  • 09:00 - 10:00 Sıralama Turları

17 Mart 2019 Pazar;

  • 08:10 Avustralya Grand Prix