Istanbul,
13
Nisan
2018
|
01:00
Europe/Istanbul

2018 Grand Prix Çin: Mercedes-AMG Petronas Çin’de birincilik peşinde

  • 2018 Formula 1 sezonunun üçüncü yarışı olan Çin Grand Prix bugün antrenman turları ile başladı.
  • Son dört yılın markalar şampiyonu Mercedes-AMG Petronas yeni sezondaki ilk galibiyetine Çin’de ulaşmak için mücadele edecek. Son 4 sezonda Çin’de 3 kez birincilik elde eden Lewis Hamilton, bu serisini sürdürmek istiyor. Valtteri Bottas ise ilk sıra için piste çıkacak.

Formula 1’de 2018 sezonunun üçüncü yarışı Çin Grand Prix heyecanı bugün gerçekleştirilen antrenman turları ile başladı. Toplam 56 turdan oluşan, 305.066 km’lik yarışa Lewis Hamilton son 4 sezonda üç kez yarış kazanan pilot olarak gelecek. Vallteri Bottas ise sezonun birinciliğini hedefliyor.

Şangay Uluslararası Pisti’nde bugün yapılan antrenman turlarıyla başlayan hafta sonunda, geçen sezon kazanan Hamilton bir kez daha aynı başarıyı tekrarlamak isterken, Bottas da Çin’de mutlu sona ulaşmak için piste çıkacak.

Sezona istedikleri gibi bir başlangıç yapamadıklarını dile getiren Mercedes-Benz Motorsporları Başkanı Toto Wolff “İlk iki yarışın sonucunu hep ufak farklar belirlese de bu bizim için durumu daha iyi hale getirmiyor. Melbourne’da ufak tefek hatalara yer olmadığını ve 2018’deki mücadelenin çok yakın geçeceğini anlamıştık. Bahreyn’de çok ilginç bir yarış oldu, farklı nedenlerden dolayı kaybettik. Ama mesajımız aynı şekilde duruyor, kendi A planımızı ortaya çıkarmalıyız. Bahreyn’deki damalı bayrak sonrasında takımımızın iyi reaksiyon gösterdiğini düşünüyorum. Red Bull’ların ve Kimi Raikonnen’in yarış dışı kaldığı mücadelede podyuma iki pilotumuzun da çıkmış olması bizim için bir başarı göstergesi olmamalı. Bahreyn’de neyin yanlış gittiğini analiz etmeye başladık ve umarım bu sayede Çin’de daha güçlü bir şekilde yarışa başlayacağız. Hafta arası olmadan bir yarışa çıkacak olmaktan dolayı da mutluyuz, çünkü yeniden piste çıkmak için sabırsızlanıyoruz. Şangay, bizim hep iyi anılarımızın olduğu bir pist, umuyorum ki önceki iki yarışta yaptığımız yanlışları Çin’de doğrulara çevireceğiz ve Mercedes’in gerçek gücünü göstereceğiz” dedi.

Çin Grand Prix’in Türkiye saati ile ayrıntılı programı;

14 Nisan 2018 Cumartesi;

  • 06:00 - 07:00 3. Antrenman Turu
  • 09:00 - 10:00 Sıralama Turları

15 Nisan 2018 Pazar;

  • 09:10 Çin Grand Prix