İstanbul,
21
Mart
2019
|
11:15
Europe/Istanbul

MBFWI'nin üçüncü gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un üçüncü günü Sudi Etuz'un Çiçek Pasajı'nda gerçekleştirdiği renkli defilesi ile başladı. Etkinliğin üçüncü gününden kameralara yansıyan renkli anlar için tıklayın.Sudi Etuz'un ardından gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla Çiğdem Akın, Murat Aytulum, Hemington, Şebnem Günay, Giray Sepin, Meltem Özbek, New Gen by IMA, Mercedes-Benz presents Özgür Masur, Özlem Süer ve Ezra Tuba'nın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını keşfettiler.

Giray Sepin'den "RE-"

Giray Sepin, Sonbahar/Kış 2019 defilesinde "yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma" anlamı taşıyan "RE"ön ekinden ilham alıyor. Koleksiyonun detaylarında ise sokakta, denizde veya fabrikada çalışan işçilerin kıyafetlerine vurguda bulunuyor. Tasarımcı plazadaki kurumsal yaşamı sokak stiliyle bütünleştirerek işçi kıyafetlerine yepyeni bir yorum getirirken siyah-beyazın güçlü kontrastı vişne, hardal, haki ve kırmızı gibi cesur renklerle hareketleniyor.

Mercedes-Benz presents Özgür Masur

Her sezon desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının defilesini sunan MBFWI isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, bu sezon Türk modasının uluslararası ölçekte tanınan başarılı isimlerinden Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Özgür Masur" ismiyle sundu. Koleksiyonunun ilhamını 80'li yılların ışıltılı dünyasından alan tasarımcı, Studio 54 yıllarının görkemli ruhunu Akdeniz Rivierası'nın hafifliğine ve neşesine doğru hayali bir yolculuğa çıkardı. Couture estetiğinin hazır giyim pratikliği ile buluştuğu koleksiyonu izlemeye gelenler arasında Ezgi Mola, Hazal Kaya, Bade İşçil, Burak Yörük, Şükrü Özyıldız gibi ünlü oyuncular bulunuyordu.

Yeni Mercedes-Benz G-Serisi ve B-Serisi MBFWI'de

Her sezon MBFWI kapsamında otomobillerini sergileyen Mercedes-Benz Türk, Sonbahar/Kış 2019 sezonunda bu sene 40. Yılını kutlayan ikonik G-Serisi otomobilini Zorlu PSM içinde bulunan MBFWI alanında sergiliyor. 40 yıllık tarihindeki en kapsamlı dönüşümü yaşayan Mercedes-Benz G-Serisi, tasarım ikonu kimliğini koruyarak özgün ve karakteristik görünümünü devam ettiriyor, iç mekanda ise büyük oranda yeni ve modern bir kokpit tasarımına kavuşuyor. Daha dinamik ve sportif bir karakter öne çıkaran yenilenen Mercedes-Benz B-Serisi ise, Zorlu PSM girişinde MBFWI davetlileri ile buluşuyor.

Özlem Süer'den suya saygı duruşu: "h20" 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 3. günü, Türk modasının önde gelen tasarımcılarından Özlem Süer'in suyun moleküler bileşimine ithafen "h20" adını verdiği Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu defilesiyle sona erdi. Suyun insan hayatı için nefesten sonra en önemli öğe olduğunu savunan koleksiyon, şifonlar, ipekler, yepyeni dokumalar ve çağın hızını yakalayan teknolojik kumaşları mavi, yeşil ve toprak tonları ile buluşturdu. Suyun birleştirici ve bütünleştirici gücünü vurgulayan koleksiyonu podyumda sunan modeller arasında başarılı model Özge Ulusoy da bulunuyordu.