İstanbul,
23
Mart
2019
|
08:27
Europe/Istanbul

MBFWI'nin dördüncü gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un son gününe The Core Istanbul çatısı altında gerçekleşen ve moda sektörünün farklı alanlarına dokunan paneller damga vurdu.Etkinliğin üçüncü gününden kameralara yansıyan renkli anlar için tıklayın.MBFWI'nin dördüncü gününde davetliler sırasıyla Ceren Ocak, Exquise, Belma Özdemir, Tuba Ergin, Önder Özkan, MiiN by Kadir Kılıç, Gülçin Çengel ve Climber'ın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını keşfettiler.

Exquise'den #GoldenRhapsody

Bu yıl ilk defa Runway alanında bir defile ile koleksiyonunu sunan Exquise, #GoldenRhapsody adını verdiği Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunun ilhamını 70'li ve 80'li yıllardan aldı. Özellikle bu yılların müziklerinden ve eğlence hayatından esinlenerek bu dönemlerin çok yönlü, dinamik ve özgün ruhunu koleksiyonuna yansıttı. Marka, payetli ve ışıltılı kumaşlar, dolgu montlar, metal tokalı kemerler ve oversize üstler ile özgür kadının stilini vurguladı.

Mercedes-Benz presents: "Data ve teknoloji modaya nasıl yön veriyor?"

MBFWI isim sponsoru Mercedes-Benz, bu sezon Türk moda sektörüne desteğini ilham verici bir panele taşıdı. MBFWI Kreatif Direktörü Güneş Güner moderatörlüğünde tasarımcı Arzu Kaprol, stratejik pazarlama ve teknoloji trendleri danışmanı Hakan Akben ve dijital pazarlama ve teknoloji uzmanı Serkan Başer "Data ve teknoloji modaya nasıl yön veriyor?" başlıklı panelde moda ve teknoloji ilişkisini masaya yatırdılar, dinleyicilerle deneyimlerini paylaştılar.

Gülçin Çengel'in dinamik couture çizgisi

Genç ve yetenekli tasarımcı Gülçin Çengel'in "Joy" adını verdiği Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu, ilhamını 1966 yapımı bir Çek filmi olan "Papatyalar"dan alıyor. İki genç kadının, kadınlara yaftalanan etiketlere sarkastik bir tavırla baş kaldırarak cinsiyet normlarını eleştirmelerinden yola çıkan filmden esinlenen tasarımcı, feminen ve seksi siluetlerle renkli, dinamik ve farklı dokuların kontrastını yakalayan tasarımlara bu ruhu yansıtıyor.

Bir MBFWI klasiği: Moda Haftası Araçları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un artık klasikleşen MBFWI Transfer Araçları, İstanbul sokaklarını 13. sezonda da arşınlamayı sürdürdüler. Mercedes-Benz C-Serisi ve Mercedes-Benz G-Serisi araçlar, hafta boyunca Mercedes-Benz'in özel misafirlerini tam zamanında defile ve sunumlara yetiştirdiler ve şehrin dört bir yanına moda haftasının heyecanını taşıdılar.