İstanbul,
19
Mart
2019
|
12:52
Europe/Istanbul

MBFWI'nin birinci gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 13. sezonu bugün The Core Istanbul'da gerçekleştirilen Emre Pakel defilesiyle başladı. Gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla W-S-M, DB Berdan, Cele-Brand, Guntas, Kiğılı, M.O.F.C Eda Güngör ve Damat'ın koleksiyonlarını keşfetme şansı buldular.22 Mart Cuma gününe kadar devam edecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da toplam 37 marka ve tasarımcı Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergileyecekler. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un ilk gününden objektife yansıyan renkli anlar için tıklayın.

The Core Istanbul'da defile heyecanı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul çatısı altında düzenlenen, etkinliğin satış kısmına yönelik The Core Istanbul, bu sezon ilk defa defilelere ev sahipliği yaptı. Genç ve yetenekli tasarımcı Emre Pakel'in "Fatality" isimli Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu sunduğu defilesinin ardından W-S-M, moda haftasında yepyeni bir konsept ile bir defile gerçekleştirdiler. Moda tasarımın üç farklı alanında yetkin olarak çalışmalarını sürdüren tasarımcılar Seydullah Yılmaz, Who Are Those People ve Muhammed İloğlu, bu üç alanı bir ortak paydada buluşturup üç farklı bakış açısının tasarım anlayışını tek bir dilde sundular.

DB Berdan MBFWI podyumunda

Her defilesinde toplumun farklı bir sorununa ışık tutan tasarım ikilisi Deniz ve Begüm Berdan, markaları DB Berdan'ın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda çok sevdikleri 90'lar siluetini önyargılar ve olumsuz eleştirilere karşı mücadeleye hazır, savaşçı bir stille birleştirdiler. Kıyafetleri nefrete karşı adeta bir koruyucu zırh sembolü olarak yorumlayan DB Berdan'ın koleksiyonunda özellikle alüminyum folyo görünümlü puf montlar, çizgili denim eşorfman altları ve ekoseli trançkotlar öne çıktı. Merve Çağıran ve Ceza'nın podyumda yürüdüğü defileyi DB Berdan koleksiyonundan seçtikleri kıyafetleriyle izleyenler arasında Gonca Vuslateri ve Pınar Altuğ bulunuyordu.

Yepyeni Mercedes-Benz Lounge

Mercedes-Benz, bu sezon belirlediği "Kendinden Daha Fazlasın" moda görsel kampanyası ile paralel olarak MBFWI'nin buluşma noktası Mercedes-Benz Lounge'u yepyeni bir çehreyle sundu. Moda tutkunlarını kendi renkliliğini keşfetmeye ve diğer renklerle birlikte olmaya davet eden kampanyanın ruhunu yansıtan Mercedes-Benz Lounge, canlı renklerin coşkusu eşliğinde misafirlerini karşılıyor. Daha genç, daha pop ve daha dinamik bir Mercedes-Benz Lounge deneyimi, 13. sezon boyunca Zorlu PSM'de!

Erkek modası aşkına

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 13. sezonunda erkek modası hiç olmadığı kadar ön planda: Bu sezon boyunca toplam 12 farklı marka ve tasarımcı, erkek koleksiyonlarını MBFWI'de sunacak. Etkinliğin birinci gününde Türkiye'nin erkek giyim alanında en önemli markalarından Kiğılı ve Damat, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergilediler. "Light Magic" isimli koleksiyonuyla şehirli erkeğe alışılmışın dışında çizgileriyle öne çıkan modeller sunan Kiğılı, "mistisizm" teması ile podyumdaydı. Günün son defilesinde ise Damat, "Expect the Unexpected" mottosuyla konforu yenilikçi bir tasarım anlayışıyla ortaya koydu.